Plan obchodów wyglądał następująco:
1. O godzinie 9.45 miała miejsce zbiórka poprzedzająca Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Na czele kolumny stanął Hufcowy Sztandar w asyście członków drużyn „Blind” i „Jungów Żeńskich”.
2. Po Mszy Świętej o godzinie 11.30 uroczystości przeniosły się pod pomniki marszałka Józefa Piłsudzkiego. Tam władze miasta, oraz przedstawicieli różnych grup społecznych złożyły kwiaty pod pomnikiem.
3. O godzinie 13.00 odbyła się Msza Święta w obstawie członków drużyn naszego hufca. Pod przewodnictwem Dawida Żółtowskiego dwóch druhów przeczytało „Modlitwę dziękczynną za dar wiary”
Mława może się pochwalić godnym i spokojnym przebiegiem Święta Niepodległości, co w dzisiejszych czasach staje się powoli rzadkością.