Prace Szkutnicze

Dodane przez zooltek ^ 14:29, 17/02/2013
Ferie Zimowe są świetnym czasem na wszelakie prace szkutnicze. Wiedzą o tym doskonale harcerze z naszego hufca. (czytaj dalej)

Treść rozszerzona

Prace Szkutnicze odbywały się w Gdyni od 23 stycznia do 9 lutego 2013 roku. Sześciu woluntariuszy zamieszkiwało przez ten czas w Centrum Wychowania Morskiego. Ideą tejże pracy było odpracowanie części rejsu na, który harcerze, a teraz także woluntariusze wybierają się w wakacje. Prace szkutnicze opierały się głównie na pracy w stolarni oraz remontowaniu okrętu flagowego ZHP – „Zawiszy Czarnego”. Zakres obowiązków woluntariuszy doskonale opisuje dh Mateusz jako koordynator tej wyprawy : „ Woluntariusze czyścili metal z rdzy, szlifowali wszelkie powierzchnie i malowali wszystko, począwszy na rurach, a skończywszy na toporkach. Drewniane bomy i gretingi szlifowali na błysk. Ręce brudne od rdzy, farby i pyłu ze szlifowania drewna ciężko było domyć, ale prawdziwi żeglarze powinni też poznać smak pracy przy łajbach , którymi będą lub już pływali.” Największą nagrodą za włożony trud był uścisk ręki Bosmana oraz nowe znajomości!