Zjazd Wyborczy Hufca ZHP Mława

Zgodnie z Rozkazem Komendanta Hufca L4/2019, został ogłoszony termin Zjazdu Wyborczego Hufca, podczas którego wybierzemy nową Komendę Hufca. Zbiórka odbędzie się 15. czerwca 2019 r. o godz. 14:00 w harcówce na plebani Kościoła Św. Trójcy w Mławie – ul. Stary Rynek 18.

Treść rozkazu poniżej

XLII Ogólnopolski Harcerski Rajd Wisła

XLII Ogólnopolski Harcerski Rajd WisłaW dniach 24-26 maja już po raz 42. spotkamy się na rajdowych trasach, a będzie ich aż 7! Wszystkie z nich pozwolą Wam poznać znane i nieznane zakątki Mazowsza, a finalnie doprowadzą Was do ostatniego etapu rajdu w Stanicy Harcerskiej w Gorzewie.

Więcej szczegółów znajdziecie pod adresem wisla.mazowiecka.zhp.pl
Oraz na wydarzenia na Facebooku:
facebook.com/events/350437235573426/

Piknik Patriotyczny 3 maja

Żałoba w Hufcu

Żałoba w HufcuZ głębokim żalem zawiadamiam, że w dniu 19 lutego 2016 roku w wieku 26 lat odeszła na Wieczną Wartę przewodniczka KAROLINA APTOWICZ, wieloletnia instruktorka Hufca ZHP Mława.

Druhna Karolina brała aktywny udział w życiu hufca, była drużynową VII PWGŻDW „Jungi”, członkinią i Komendantką Kręgu Instruktorskiego „Przechył”. Była także obecna we władzach statutowych hufca wchodząc w skład Komisji Rewizyjnej Hufca.

Przez całe swoje życie była związana z harcerstwem, przez ten czas była wychowawcą setek harcerek i harcerzy. Wyszkoliła wielu instruktorów, drużynowych. Była wzorem i autorytetem dla innych. Zawsze służyła radą i dobrym słowem. Stawiała przed nami kierunkowskazy, dzięki którym wiedzieliśmy jaką drogę wybrać by osiągnąć sukces. Dzięki jej postawie i pracy młodzi ludzie zyskiwali wiarę w swoje możliwości i chęci by zdobywać ich szczyty.

Z wielkim bólem serca żegnam tak wspaniałego człowieka mając nadzieję, że na zawsze pozostanie w naszych sercach. Pamiętajmy ją jako wspaniałą harcerkę, wzór i dobrego człowieka!