Wigilia Hufca

Wigilia odbędzie się w salce na plebani przy kościele św. Trójcy dn. 20 grudnia br. o godzinie 16:00. Podczas wigilijnego spotkania harcerzy przy Świetle Betlejemskim, nie zabraknie kolęd, dzielenia się opłatkiem, życzeniami oraz wzajemną sympatią.

Serdecznie zapraszamy wszystkich harcerzy i instruktorów

KH Mława

20-lecie I PWKDW "Blind"

20-lecie I PWKDW "Blind"Dnia 14 listopada 2014 roku o godz.17:30 w Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie odbędzie się Koncert Szant z okazji 20-lecia powstania I Przyparafialnej Wodnej Koedukacyjnej Drużyny Wędrowniczej „BLIND” (w skrócie I PWKDW BLIND), organizowany przez Komendę Hufca ZHP Mława.
Koncert będzie otwarty dla wszystkich mieszkańców Miasta Mława i finansowany jest z środków uzyskanych przez organizatora z konkursu ogłoszonego przez Burmistrza Miasta Mława. W programie koncertu przewidziany jest występ zespołu szant z Warszawy działającego pod nazwą „Zespół Dnia Następnego” oraz konkursy i zabawy żeglarskie dla uczestników.
I PWKDW BLIND została założona przez księdza Romana Jankowskiego, dh Waldemara Chocholskiego (pierwszy drużynowy tej drużyny) i dh Małgorzatę Falkowską, jako pierwsza drużyna harcerska w Mławie działająca przy Parafii Św. Trójcy. Członkowie nowo-założonej drużyny złożyli swoje Przyrzeczenia Harcerskie 11 listopada 1994 roku.
Drużyna od samego początku istnienia wybrała jako swój profil żeglarstwo i już latem 1995 roku jej członkowie wzięli udział w obozie żeglarskim, zdobywając patenty żeglarza jachtowego (pierwszy stopień żeglarski).
Przez 20 lat swojej działalności I PWKDW BLIND brała udział w wielu obozach żeglarskich i harcerskich, rajdach pieszych, turniejach sportowych oraz konkursach ratowniczych i muzycznych, zdobywając szereg nagród. Wielu członków tej drużyny, oprócz wyróżnień na drodze harcerskiej osiągnęło także sukces w życiu zawodowym i prywatnym, zdobywając dobre wykształcenie i wykonując bardzo trudne i wymagające zawody.
Obecnie I PWKDW BLIND, prowadzona jest przez drużynową dh Annę Sokolską i skupia grupę młodzieży w wieku 15-18 lat, przygotowującą się do zdobycia pierwszych szlifów żeglarskich i współorganizującą jedną z największych imprez harcerskich w Polsce, czyli turniej halowej piłki nożnej „REKINY FUTBOLU”.

Warty 1 Listopada

Warty 1 ListopadaW długoletnią tradycję mławskiego harcerstwa wpisały się warty przy grobach, w tym roku nie było inaczej. Harcerze pełnili warty przy grobach związanych z harcerstwem mławskim. Nieodzownym elementem są warty przy grobie nieznanego żołnierza, gdzie też można było ich ujrzeć.

HARCcup

HARCcupW miniony weekend wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Harcerskim Turnieju Piłki Nożnej HARCcup w Radomsku. Dwie z naszych drużyn stanęły na podium imprezy: "Legia Mława" zajęła drugie miejsce w kat. chłopców 14-16 lat, a "Blyndy" trzecie miejsce w kategorii dziewczyn powyżej 16 lat. Wyróżnienie otrzymali też nasi kibice, którzy gorącym dopingiem zachęcali drużyny do walki.
Gratulujemy!

Obóz Hufca

Obóz HufcaPo dłuższym czasie powróciliśmy do Harcerskiej Akcji Letniej. Udało nam się zorganizować obóz nad morzem, w którym wzięło udział blisko 40 osób. Przez dwa tygodnie pogada dopisywała więc i uśmiechów na twarzach nie zabrakło, dzieci były na dwóch wycieczkach, zwiedziły okolicę, zaprzyjaźniły się z przyrodą.
Dzieci wróciły w znakomitych humorach do Mławy, z mnóstwem wspomnień oraz z planami na przyszłoroczny obóz.