Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli BraterskiejDruhny i Druhowie z okazji DMB życzymy Wam braterskiego podejścia do świata i ludzi, umiejętności obdarowywania innych miłością oraz przejmowania jej od innych. Aby nasze działania były namacalnym dowodem tego, że harcerze pozostawiają świat lepszym niż go zastali.
Życzy KH. Maława

Życzenia


Na Boże Narodzenie życzymy Wam spokojnych świąt spędzonych w rodzinnym gronie, wiele uśmiechu na każdy dzień nadchodzącego roku, pozytywnego nastawienia do świata i ludzi, dobrych relacji z rodzicami i przyjaciółmi oraz dumnego stąpania po harcerskiej drodze.
Wszystkim instruktorom, seniorom, harcerzom i zuchom życzyKH ZHP Mława

Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło PokojuW tradycje naszego hufca wpisały się na dobre wyjazdy po Betlejemskie Światełko Pokoju. W tym roku harcerze z Hufca ZHP Mława pojechali do Zakopanego 13 grudnia gdzie przez weekend cieszyli się z uroku polskich gór, ale także odebrali betlejemski ogień z rąk słowackich skautów w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Informacje o tym, kiedy światełko będzie roznoszone wśród mieszkańców Mławy , będą podawane w kościołach . Dodatkowo światełko można odebrać w harcówce Szczepu Drużyn Przyparafialnych przy parafii św. Stanisława BM w dniach 21 – 24 grudnia 2013 w godzinach podanych na drzwiach harcówki.

Czy warto zapisać dziecko do harcerstwa?


Polecam uwadze wszystkim rodzicom artykuł Czy zapisać dziecko do harcerstwa? z blogu blog.wgl.pl. Bezpośredni link do artykułu: http://blog.wgl.pl/czy-zapisac-dziecko-do-harcerstwa/


Wspomnienie patrona

Wspomnienie patronaDziś, 12 listopada 2013 Hufiec ZHP Mława wspomina swojego patrona – Henryka Klemensa Sokalskiego. Z tej właśnie okazji w przed dzień 95 rocznicy śmierci o godzinie 18.00 został ogłoszony alarm dla harcerzy Hufca. Ponad 25-osobową grupą wybraliśmy się na cmentarz gdzie uczciliśmy z honorem i należytym szacunkiem pamięć o naszym patronie. Pochylając czoła nad jego grobem, pomodliliśmy się w jego intencji i zapaliliśmy symboliczne świeczki.