Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło PokojuW tradycje naszego hufca wpisały się na dobre wyjazdy po Betlejemskie Światełko Pokoju. W tym roku harcerze z Hufca ZHP Mława pojechali do Zakopanego 13 grudnia gdzie przez weekend cieszyli się z uroku polskich gór, ale także odebrali betlejemski ogień z rąk słowackich skautów w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Informacje o tym, kiedy światełko będzie roznoszone wśród mieszkańców Mławy , będą podawane w kościołach . Dodatkowo światełko można odebrać w harcówce Szczepu Drużyn Przyparafialnych przy parafii św. Stanisława BM w dniach 21 – 24 grudnia 2013 w godzinach podanych na drzwiach harcówki.

Czy warto zapisać dziecko do harcerstwa?

Polecam uwadze wszystkim rodzicom artykuł Czy zapisać dziecko do harcerstwa? z blogu blog.wgl.pl. Bezpośredni link do artykułu: http://blog.wgl.pl/czy-zapisac-dziecko-do-harcerstwa/

Wspomnienie patrona

Wspomnienie patronaDziś, 12 listopada 2013 Hufiec ZHP Mława wspomina swojego patrona – Henryka Klemensa Sokalskiego. Z tej właśnie okazji w przed dzień 95 rocznicy śmierci o godzinie 18.00 został ogłoszony alarm dla harcerzy Hufca. Ponad 25-osobową grupą wybraliśmy się na cmentarz gdzie uczciliśmy z honorem i należytym szacunkiem pamięć o naszym patronie. Pochylając czoła nad jego grobem, pomodliliśmy się w jego intencji i zapaliliśmy symboliczne świeczki.

Święto niepodległości!

Święto niepodległości!Nie mogło zabraknąć na nim harcerzy z Mławy. Reprezentacja hufca wzięła udział w miejskich uroczystościach. Było można zauważyć poczt sztandarowy stojący w kościele św. Trójcy i w parku przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego, a także grupę harcerzy, którzy mimo niesprzyjającego chłodu zjawili się na uroczystościach.

Wieczorek filmowy

Wieczorek filmowyW sobotę 9 listopada o godzinie 17.00 VII PWGŻDW Jungi zorganizowały wieczorek filmowy dla drużyn hufca. Harcerze podczas wieczorku mogli nie tylko oglądać filmy, ale też integrować się poprzez gry i zabawy harcerski. Jednak wszyscy wybrali pierwsza opcje. Wieczorek podzielony był na dwie części, pierwsza przeznaczona dla zuchów do godziny 19.00 i druga przeznaczona dla już nieco starszych harcerzy do późnych godzin wieczornych. Przez cały wieczór panowała wspaniała braterska atmosfera. Zuchy po obejrzeniu filmu animowanego - „Krudowie” z uśmiechem na twarzy poszły do domów, ponieważ zrobiło się już dla nich późno i zobaczyły czekających rodziców. Po opuszczeniu przez zuchy harcówki wszyscy wiedzieli, że przyszła pora na nieco inny rodzaj filmów. Po krótkim problemie z wyborem filmu, każdy siedział z uśmiechem na twarzy oglądając „Kac Vegas 3”. Po blisko 100 minutach została już tylko najstarsza część widowni, która na ostatni film wybrała sobie polski dramat – „Yuma”. Gdy ostatnia projekcja dobiegła końca było to już dobrze po 23.00, harcerze w świetnych humorach rozeszli się do domu.