Święto niepodległości!

Święto niepodległości!Nie mogło zabraknąć na nim harcerzy z Mławy. Reprezentacja hufca wzięła udział w miejskich uroczystościach. Było można zauważyć poczt sztandarowy stojący w kościele św. Trójcy i w parku przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego, a także grupę harcerzy, którzy mimo niesprzyjającego chłodu zjawili się na uroczystościach.

Wieczorek filmowy

Wieczorek filmowyW sobotę 9 listopada o godzinie 17.00 VII PWGŻDW Jungi zorganizowały wieczorek filmowy dla drużyn hufca. Harcerze podczas wieczorku mogli nie tylko oglądać filmy, ale też integrować się poprzez gry i zabawy harcerski. Jednak wszyscy wybrali pierwsza opcje. Wieczorek podzielony był na dwie części, pierwsza przeznaczona dla zuchów do godziny 19.00 i druga przeznaczona dla już nieco starszych harcerzy do późnych godzin wieczornych. Przez cały wieczór panowała wspaniała braterska atmosfera. Zuchy po obejrzeniu filmu animowanego - „Krudowie” z uśmiechem na twarzy poszły do domów, ponieważ zrobiło się już dla nich późno i zobaczyły czekających rodziców. Po opuszczeniu przez zuchy harcówki wszyscy wiedzieli, że przyszła pora na nieco inny rodzaj filmów. Po krótkim problemie z wyborem filmu, każdy siedział z uśmiechem na twarzy oglądając „Kac Vegas 3”. Po blisko 100 minutach została już tylko najstarsza część widowni, która na ostatni film wybrała sobie polski dramat – „Yuma”. Gdy ostatnia projekcja dobiegła końca było to już dobrze po 23.00, harcerze w świetnych humorach rozeszli się do domu.

Zaliczenie służby instruktorskiej

W rozkazie L14/2013 zaliczono służbę instruktorską za okres od 1 września 2012 do 31 sierpnia 2013.

Z treścią rozkazu można się zapoznać tu.

Warty przy grobach

Warty przy grobachW długoletnią tradycję mławskich harcerzy wpisały się warty przy grobach, także w tym roku nie zawiedliśmy. Pełniliśmy warty przy grobach związanych z harcerstwem, patrona naszego hufca – Henryka Klemensa Sokalskiego oraz patrona szczepu – hm. Michała Kowalewskiego. Nie zapomnieliśmy o grobie nieznanego żołnierza, gdzie też dzielnie pełniliśmy warty. Symbolicznym zapaleniem zniczy uczciliśmy pamięć o tych, którzy kształtowali naszą „małą” ojczyznę.

Nadzwyczajny zjazd Hufca ZHP Mława - 8 listopada 2013

W związku ze zwołaniem nadzwyczajnego zjazdu Hufca ZHP Mława przez Komendanta Chorągwi Mazowieckiej ZHP, proszę o zapoznanie się z treścią rozkazu.

Do 18 października 2013 roku proszę o uzupełnienie składek przez instruktorów, którzy do tej pory nie dopełnili tego obowiązku. Według stanu na 18 października zostanie wydany rozkaz dot. zaliczenia służby instruktorskiej na podstawie którego zostanie ustalona lista osób mających bierne prawo wyborcze na zjeździe Hufca ZHP Mława.

Na 14 dni przed zjazdem osoby mające czynne prawo wyborcze otrzymają materiały zjazdowe na adresy e-mailowe lub domowe.