Zaliczenie służby instruktorskiej

W rozkazie L14/2013 zaliczono służbę instruktorską za okres od 1 września 2012 do 31 sierpnia 2013.

Z treścią rozkazu można się zapoznać tu.

Warty przy grobach

Warty przy grobachW długoletnią tradycję mławskich harcerzy wpisały się warty przy grobach, także w tym roku nie zawiedliśmy. Pełniliśmy warty przy grobach związanych z harcerstwem, patrona naszego hufca – Henryka Klemensa Sokalskiego oraz patrona szczepu – hm. Michała Kowalewskiego. Nie zapomnieliśmy o grobie nieznanego żołnierza, gdzie też dzielnie pełniliśmy warty. Symbolicznym zapaleniem zniczy uczciliśmy pamięć o tych, którzy kształtowali naszą „małą” ojczyznę.

Nadzwyczajny zjazd Hufca ZHP Mława - 8 listopada 2013

W związku ze zwołaniem nadzwyczajnego zjazdu Hufca ZHP Mława przez Komendanta Chorągwi Mazowieckiej ZHP, proszę o zapoznanie się z treścią rozkazu.

Do 18 października 2013 roku proszę o uzupełnienie składek przez instruktorów, którzy do tej pory nie dopełnili tego obowiązku. Według stanu na 18 października zostanie wydany rozkaz dot. zaliczenia służby instruktorskiej na podstawie którego zostanie ustalona lista osób mających bierne prawo wyborcze na zjeździe Hufca ZHP Mława.

Na 14 dni przed zjazdem osoby mające czynne prawo wyborcze otrzymają materiały zjazdowe na adresy e-mailowe lub domowe.

Hufcowy dzień chłopaka

Hufcowy dzień chłopakaW minioną sobotę w naszym hufcu został zorganizowany dzień chłopaka. Druhny nie próżnowały, impreza była wspaniała. Zadaniem chłopców na sobotnie spotkanie było wcielenie się w rolę dziewczyn :) Uczyliśmy się między innymi robić makijaż, malować paznokcie, zakładać pampersy oraz chodzić na obcasach. Zakończeniem tej zabawy były prezenty od dziewcząt i dyskoteka na której nauczyliśmy się tańca zwanego „belgijką”. W imieniu wszystkich panów chciałem podziękować najwspanialszym druhnom z naszego hufca za tak fajny prezent.

VIII Rajd Reduty

ZACZYNAMY ZGŁOSZENIA!

A więc wojna ! Wszyscy jesteśmy żołnierzami !
Mława została opuszczona przez oddziały 20 DP płk Wilchelma Liszki-Lawica z Armii Modlin. Miasto zostało opanowane przez oddziały niemieckie. Abwehra skutecznie tłumi wszelkie ruchy oporu...