Żałoba w Hufcu

Żałoba w HufcuZ głębokim żalem zawiadamiam, że w dniu 19 lutego 2016 roku w wieku 26 lat odeszła na Wieczną Wartę przewodniczka KAROLINA APTOWICZ, wieloletnia instruktorka Hufca ZHP Mława.

Druhna Karolina brała aktywny udział w życiu hufca, była drużynową VII PWGŻDW „Jungi”, członkinią i Komendantką Kręgu Instruktorskiego „Przechył”. Była także obecna we władzach statutowych hufca wchodząc w skład Komisji Rewizyjnej Hufca.

Przez całe swoje życie była związana z harcerstwem, przez ten czas była wychowawcą setek harcerek i harcerzy. Wyszkoliła wielu instruktorów, drużynowych. Była wzorem i autorytetem dla innych. Zawsze służyła radą i dobrym słowem. Stawiała przed nami kierunkowskazy, dzięki którym wiedzieliśmy jaką drogę wybrać by osiągnąć sukces. Dzięki jej postawie i pracy młodzi ludzie zyskiwali wiarę w swoje możliwości i chęci by zdobywać ich szczyty.

Z wielkim bólem serca żegnam tak wspaniałego człowieka mając nadzieję, że na zawsze pozostanie w naszych sercach. Pamiętajmy ją jako wspaniałą harcerkę, wzór i dobrego człowieka!

Zajęcia na MHS - zgody rodziców

Prosimy rodziców/opiekunów dzieci, które będą uczestniczyły w zajęciach rekreacyjnych na Mławskiej Hali Sportowej, o wypełnienie i przekazanie drużynowym zgody na udział dziecka w zajęciach (wzór dostępny po kliknięciu).

Mamy nowe władze!

Wyboru nowych władz dokonali drużynowi i instruktorzy z naszego hufca w piątek 25 września na zjeździe zwyczajnym. Na funkcję naszego Komendanta został niespodziwanie wybrany hm Sławomir Wietecha – gratulujemy! :)

Nastąpiła również zmiany w składzie Komendzie Hufca, od teraz w skład Komendy wchodzą:
- phm. Dawid Żółtowski - Z-ca Komendanta Hufca, Skarbnik
- pwd. Izabela Bergolc - Członek Komendy Hufca ds. programu
- pwd. Emilia Kaczmarska - Członek Komendy Hufca ds. kształcenia
- pwd. Tomasz Wiśniewski - Członek Komendy Hufca ds. promocji
- phm. Piotr Hołownia - Członek Komendy Hufca ds. pracy z kadrą
- phm. x Wiesław Szymański - Członek Komendy Hufca ds. rozwoju duchowego

Powołana została także Komisja Rewizyjna w nowym składzie:
pwd. Grzegorz Krajewski - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
phm. Magdalena Hołownia - Członek Komisji Rewizyjnej
phm. Łukasz Grabowski - Członek Komisji Rewizyjnej

Dziękujemy za pracę i zaangażowanie dotychczasowym członkom Komendy Hufca oraz Komisji Rewizyjnej. Nowowybranym zaś życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z pracy na rzecz środowiska.

Zjazd Hufca ZHP Mława - 25 września 2015

Informujemy iż Zjazd Hufca ZHP Mława odbędzie się 25 września o godz. 17:00 w Komendzie Hufca przy ul. Stary Rynek 18

Według stanu na 1 września zostanie wydany rozkaz dot. zaliczenia służby instruktorskiej na podstawie którego zostanie ustalona lista osób mających bierne prawo wyborcze na zjeździe Hufca ZHP Mława.